Pokemon Silver
Hullou. Do you want to play a game with me?
Pokemon Silver
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

*Kliknij obrazek*
Pokemonem tygodnia jest...

Każdy jego (lub jego ewolucji) posiadacz może zgłosić się do administracji aby otrzymać
-------------------------
Nagrody
+ 2 sp. def

+ 1 sp. ataku
+ MT Giga Drain
- - -

Dodatkowo rośnie szansa na spotkanie tego pokemona w dziczy.

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 34yze55
BlackButlerHogwartDream
W sprawie wymian proszę pisać do HeadAdmina/Filiposa44. Przyjmujemy buttony o rozmiarze 152x52 lub mniejszym.
RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.plGry w przeglądarceToplista gier!TOP50 Gry

 

 Centrum Walk Pokemon!

Go down 
+9
Davir
Małża
Patryk
Wojtek
Lettie
Natural
BlackDream
Filipos44
HeadAdmin
13 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
AutorWiadomość
Filipos44

Filipos44


Liczba postów : 1479
Punkty : 107
Join date : 07/07/2014

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptyPon Cze 06, 2016 2:13 pm

Natural:
- Sloł... - pokemon powoli skinął głową i odwrócił się, rzecz jasna by przypadkiem, gdyby jednak się udało nie trafić Ciebie. Wciągnął powietrze i... wypluł trochę wody! Wyglądało to mniej więcej tak, jak ty byś wziął pełne usta wody, a potem wypluł ją przed siebie. Taki atak z pewnością nie zrobi nikomu krzywdy i nawet na ognistym pokemonie pewnie nie zrobi wrażenia, jednak to już krok w dobrą stronę!
Powrót do góry Go down
Davir

Davir


Liczba postów : 384
Punkty : 171
Join date : 19/09/2014
Age : 22
Skąd : Polska, a co myślałeś? Wietnam?
Job/hobbies : [tajemnica]
Inne Konta : Nie posiadam

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptyWto Cze 21, 2016 10:58 pm

Gdy znalazłem się wreszcie w centrum walk, rozejrzałem się. W końcu zauważyłem puste pole do walki i udałem się tam.
- No dobra, na trening będzie w sam raz. W końcu trzeba rosnąć w siłę. - powiedziałem, uważnie oglądając miejsce, na którym Fletchling miał trenować i pogłaskałem swojego startera po główce. Następnie uklęknąłem na jedno kolano i zacząłem zdejmować plecak, wcześniej pokazując skinieniem ręki Fletchlingowi, by zszedł na razie ze mnie, inaczej wywróciłby się przez schodzące mi z barku ramię plecaka. Wyjąłem z niego (plecaka) tarczę do rękawic bokserskich.
- No dobrze, chciałbym cię nauczyć ataku znanego jako Quick Attack. Jak sama nazwa mówi, polega on na osiągnięciu dużej prędkości i zaatakowaniu przeciwnika. Jest to bardzo skuteczny atak, przeciwnik w normalnych warunkach nie da rady go odbić lub ominąć. - wyjaśniłem Fletchlingowi swój plan. Następnie położyłem plecak obok, by mi nie zawadzał, ale też żebym miał na niego oko. Nie wstając z kolana, ustawiłem tarczę na wysokości klatki piersiowej, bardziej na bok, by podczas ataku Fletchlinga zminimalizować szansę na trafienie mnie zamiast celu.
- Na razie spróbuj po prostu zaatakować najszybciej jak potrafisz. Będę cię obserwował i podpowiadał, gdy zauważę jakieś błędy. - dodałem.
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptyWto Cze 21, 2016 11:17 pm

Zająłeś miejsce, wyjąłeś odpowiedni sprzęt... i poinstruowałeś przelotnie swojego podopiecznego co ma robić (czaisz? "przelotnie" a to typ latający? hahaha...). Przez chwilę patrzył na ciebie niezdecydowanymi czarnymi oczkami, ale postanowił spróbować. Rozpędził się na swoich maleńkich nóżkach i wzleciał w powietrze, po to by po chwili uderzyć rudą główką o tarczę do rękawic bokserskich. Zbyt przyjemne to być nie mogło, dlatego gdy się pozbierał nie ponowił próby. Pomyślmy... nie stoisz na blisko podopiecznego? Prędkość jest jeszcze nie ta. Ale dużo większym problemem wydaje się być to, że rozpędza się na ziemi po to by poszybować dopiero krótki odcinek przed celem. Zacznijmy od tego. No i pamiętaj o wsparciu słownym dla Fletchlinga!
Powrót do góry Go down
Davir

Davir


Liczba postów : 384
Punkty : 171
Join date : 19/09/2014
Age : 22
Skąd : Polska, a co myślałeś? Wietnam?
Job/hobbies : [tajemnica]
Inne Konta : Nie posiadam

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySro Cze 22, 2016 9:10 am

Postanowiłem na razie odłożyć tarczę do rękawic na bok.
- Fletchling, pierwsza rada: Najpierw powinieneś się wzbić w powietrze, potem dopiero się rozpędzać. Twoim atutem jest latanie, nie walka na lądzie. Powinieneś go wykorzystywać. Druga rada: Dla nabrania dobrej prędkości możesz cofnąć się na większą odległość, zawsze można też spróbować atakować bardziej z góry. Opadając w dół, będziesz zyskiwać jeszcze większą prędkość, a tej nigdy zanadto przy tym ataku. A więc, na razie spróbuj atakować jakiegoś wyimaginowanego przeciwnika, dopiero potem, gdy już będziesz w miarę umiał atakować, wypróbujemy to na jakimś celu. Tą tarczę zostawię raczej na inne treningi. To zbyt niebezpieczne używać jej do treningu ataków wykorzystujących całe ciało. - dałem mojemu starterowi kilka rad, po czym schowałem tarczę do plecaka. Przy okazji mam jakąś wiedzę na przyszłość. Człowiek w końcu uczy się na błędach. Ale wróćmy do treningu.
- Bardzo ważna jest wiara w swoje możliwości. Ja także wierzę w ciebie, więc nie jesteś w tej drodze sam. Opanowanie tego ataku będzie pierwszym krokiem do twojej wielkości. A ja cię poprowadzę, byś ją osiągnął. - spróbowałem zmotywować pokemona. To jedna z najważniejszych rzeczy, gdy chcesz nauczyć pokemona nowego ataku. Koncentruje wzrok najbardziej jak mogę i obserwuję Fletchlinga najbardziej jak mogę, bym mógł dać mu następne rady, które zbliżą go do poznania tego ataku.
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySro Cze 22, 2016 10:33 am

Davir:

Rudy ptaszek wysłuchał instrukcji stojąc na przysypanym żwirkiem polu do walki. Oddychał szybciej niż zwykle, a ty domyśliłeś się że jego serduszko musi bić w jego malutkiej piersi w zawrotnym tempie. To nie w stu procentach z winy ostatniego manewru - musi być przejęty, biedaczyna. Usłyszawszy twoją mowę motywacyjną... wyraźnie nabrał pewności. Zerknął na ciebie z wdzięcznością. W końcu każdy potrzebuje wsparcia!

Wzbił się w powietrze, tym razem na odpowiednią odległość i zaczął się rozpędzać. Tym razem jego prędkość była dużo większa, już słyszałeś świst powietrza... Jednak czegoś zabrakło. Hm. Coś musiało przeszkodzić w osiągnięciu maksymalnej szybkości...
Zamknąłeś na chwilę oczy, próbując sobie przypomnieć jak wygląda Quick Attack. I wtedy cię olśniło. Brakuje jeszcze tylko naprawdę równej linii lotu i powinno się udać!
Całe szczęście że zrezygnowałeś z tarczy bokserskiej, bo twój Fletchling nie miałby jak wyhamować bez nieprzyjemnego zderzenia.
Powrót do góry Go down
Davir

Davir


Liczba postów : 384
Punkty : 171
Join date : 19/09/2014
Age : 22
Skąd : Polska, a co myślałeś? Wietnam?
Job/hobbies : [tajemnica]
Inne Konta : Nie posiadam

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySro Cze 22, 2016 10:54 am

Uśmiechnąłem się. Ten Fletchling naprawdę ma potencjał. Nie spodziewałem się, że Fletchling tak szybko przyswoi sobie podstawy tego ataku. Jeszcze bardziej mnie to jednak cieszy.
- Prawie perfekcyjnie, Fletchling. Spróbuj jeszcze bardziej wyrównać linię lotu. Jesteś tylko jeden krok sto... nóżką, do opanowania tego. - poinformowałem Fletchlinga. Wydało mi się jednak podejrzane, że tak szybko to opanowuje. Dlatego też nie przerywam obserwacji, czasem jednak przechylając głowę w bok, by spojrzeć na to pod innym kątem. Nie można za szybko się cieszyć. A ja ten błąd prawie popełniłem. Prawdopodobnie.
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySro Cze 22, 2016 11:10 am

Davir:

Twoje obawy okazały się bezzasadne, bo oto twój pokemon opanował Quick Attack! Dumy ze swojego podopiecznego nie ma się co wstydzić! Chociaż to dosyć prosty i słaby atak, to gratulacje się należą! Ten ruch okazał się na tyle prosty i intuicyjny dla małego ptaszka, że nie wymagało to zbyt długiego treningu. Ale na pewno osiągnął to swoimi staraniami, nie przyszło to mu od tak. Był wyraźnie zmęczony, po poprawnie wykonanym ataku przysiadł na ziemi i od razu usiadł. Widać było że nie chce mu się już ruszać. Pamiętaj że Fletchling jest jeszcze niedoświadczony i to dopiero pierwszy krok... ale za to udany. Twój pokemon otrzymuje +50 HP, ten trening kosztował go sporo energii, a energia to witalność! W przyszłości będzie w stanie znieść więcej, brawo.

Jako że twój pokemon jest bardzo zmęczony przydałoby się do zabrać do Pokemon Center, tak dla pewności. Pamiętasz gdzie jest, może je mijałeś po drodze tutaj? Tylko nie mów, że najpierw musisz znaleźć mapę miasta...
Powrót do góry Go down
Davir

Davir


Liczba postów : 384
Punkty : 171
Join date : 19/09/2014
Age : 22
Skąd : Polska, a co myślałeś? Wietnam?
Job/hobbies : [tajemnica]
Inne Konta : Nie posiadam

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySro Cze 22, 2016 11:22 am

Założyłem plecak i podszedłem do Fletchlinga z jego pokeballem.
- Brawo, zrobiliśmy pierwszy krok ku twojej wielkości. Zasłużyłeś na odpoczynek. Chwilowo schowam cię do pokeballa. To będzie tylko krótka chwila i znów będziesz na wolności. - powiedziałem do mojego startera, przez chwilę nawet go oklaskiwałem dla otuchy, aż w końcu go schowałem. Wypuszczę go już nie długo. Ale najpierw udam się do Pokemon Center. Wyszedłem z sali i rozejrzałem się.
- Hm, tylko gdzie ono jest... - zapytałem siebie w myślach i zacząłem się rozglądać. W końcu ruszyłem najpierw drogą, którą dotarłem tutaj z portu. Jeśli nie było tutaj Pokemon Center, to ruszyłem na poszukiwania.
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySro Cze 22, 2016 11:43 am

Pokemon niemrawo zareagował, przekrzywiając lekko łepek. Bez oporu dał się zawrócić do pokeballa, najpewniej rozumiejąc że będzie mu tam lepiej, niż w tym opanowanym przez turystów mieście. Przynajmniej na chwilę, dopóki nie odzyska sił.
Ty sam z kolei zostałeś zmuszony do powrotu przez własne ślady... znaczy, śladów nie zostawiłeś, ale po prostu się cofałeś. Na szczęście czerwony dach Poke Center był na tyle rzucający się w oczy, że zauważyłeś go na ulicy i nie musiałeś wracać do samego portu. No, to teraz tylko ustawić się w kolejce jaka zapewne się tam zgromadziła i oddać Fletchlinga na chwilę Siostrze Joy...

(piszesz w Poke Center, tak)
Powrót do góry Go down
Davir

Davir


Liczba postów : 384
Punkty : 171
Join date : 19/09/2014
Age : 22
Skąd : Polska, a co myślałeś? Wietnam?
Job/hobbies : [tajemnica]
Inne Konta : Nie posiadam

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptyPon Paź 10, 2016 7:30 pm

Małża

Nebraska jak najbardziej zgodziła się na trening. Wiedziałaś już dobrze, że bierze je na poważnie. 3 pola były zajęte przez innych trenerów z swoimi pokemonami. Na pewno jedna osoba trenowała z niebieskim żółwiem na dwóch nogach jakiś wodny atak, a jakaś trenerka rozmawiała z dwoma myszkami, różniącymi się tylko kolorem: Jedna czerwona z plusami na polikach, druga niebieska z minusami na polikach. Jeszcze inny, olbrzymi trener na czarno walczył z innym, niższym. Duży kierował pokemonem wyglądającym jak czarna kulka z otaczającą go fioletową aurą. Niższy trener wydawał z kolei rozkazy nie mierzącej nawet pół metra, zielonej kulce z spłaszczonym tyłem. Pokemon posiadał na górze coś na wzór żółtego piórka. Na plecach z kolei miał czarny kolor, kształtem przypominający diament z kart do pokera. Po zajęciu jednego z pól, można było zacząć trening. Skrelp stanęła na swoim ogonie i obserwowała cię normalnym wzrokiem. Czekała zapewne na więcej informacji o Camouflage. Zapewne wiedziała na czym polega ten atak, ale jeszcze nie podałaś szczegółów, jak to zrobić. Trening czas zacząć!!!
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptyWto Paź 11, 2016 8:18 pm

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Embed.php?text=Malgorzata 'Malza'%20Florczyk&name=hurricaneSDS
No, w porządku. Oto nasza wielka chwila. Zastanowiłam się przez chwilę jak przeprowadzić ten trening. Najpierw na pewno przydadzą się wyjaśnienia, a dalej będę pomagać Nebrasce już w trakcie prób.
- Najpierw chciałam ci powiedzieć żebyś się nie martwiła zbytnio. Z dumą nazywam cię twoim starterem i wiem że się nauczysz tego ataku. Ale potrzeba do tego czasu. - wiedziałam że najważniejsze żeby się za bardzo nie napaliła, bo pierwsze trudności mogłyby zaboleć jej dumę
- Tak więc, Camouflage. Twój gatunek naturalnie uczy się bardzo dobrze wtapiać się w otoczenie. To bardzo przydatna technika. Zależy jednak od otoczenia w którym jest używana. Stoimy na żwirze. - poruszyłam nogą, przesuwając butem z lekkim szurem trochę kamyków
- Spróbuj najpierw przypatrzeć się jego wyglądowi i strukturze - zastanów się nad tym co zauważysz i pomyśl o tym jakby wyglądało twoje ciało gdyby składało się z kamyczków.
Było dużo za wcześnie na pierwszą faktyczną próbę, więc zrobiłam wszystko żeby Skrelp zrozumiała o co chodzi w tym ruchu i nastawiła się mentalnie do takiego wtopienia się w otoczenie. Pytanie tylko jak szybko będziemy w stanie przejść do praktyki.
Powrót do góry Go down
Davir

Davir


Liczba postów : 384
Punkty : 171
Join date : 19/09/2014
Age : 22
Skąd : Polska, a co myślałeś? Wietnam?
Job/hobbies : [tajemnica]
Inne Konta : Nie posiadam

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySro Paź 12, 2016 8:59 pm

Małża

No i zaczął się trening. Nebraska wysłuchała wszystkich przekazanych przez ciebie informacji o Camouflage. Gdy skończyłaś na tym, aby przypatrzyła się wyglądzie i strukturze żwiru, spojrzała w dół, delikatnie się zniżyła na swoim ogonie i zaczęła obserwować tą skałę osadową. Co jakiś moment obracała głowę na boki lub przechylała ją w celu spojrzenia pod innym kątem. Minęły z 2 minuty, kiedy twój starter spojrzał w końcu na ciebie, wracając do wcześniejszej pozycji. Prawdopodobnie skończyła analizę i można już chyba było przejść do właściwej, a zarazem pewnie najtrudniejszej części - wykonania Camouflage. Oczywiście, życie w tym miejscu toczyło się. Trener z Squirtlem doszlifowywał już ostatnie elementy wodnego ataku, trenerka kontynuowała rozmowę z dwiema myszkami pochodzącymi z Hoenn, walka z kolei skończyła się jakąś minutę temu i obaj trenerzy wyszli z sali. Nie widziałaś kto zwyciężył, ponieważ czekałaś na gotowość Nebraski do dalszej części ataku.
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySro Paź 12, 2016 11:05 pm

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Embed.php?text=Malgorzata 'Malza'%20Florczyk&name=hurricaneSDS
Wprawdzie samo przygotowanie do treningu nie było najtrudniejsze, to bardzo ważnym było, że moja Skrelp dała radę.
- Świetnie. Skoro mamy to za sobą... czas na pierwszą próbę. Nebrasko, musisz całkiem wtopić się w otoczenie. Przy idealnym wykonaniu powinno się to udać nawet w środku dynamicznej walki, ale zróbmy najpierw coś prostszego. Spróbuj przybliżyć się do ziemi najbardziej jak możliwe, możesz nawet się położyć jeśli chcesz. I spróbuj upodobnić się to tych kamyczków.
Teraz zaczynała się trudniejsza część. W teorii cały gatunek Skrelp w pewnym momencie rozwoju potrafi się kamuflować w otoczeniu, ale wiadomo że jego wykorzystanie przez trenerów ma być inne. Może i doświadczony trujący konik morski z dziczy dałby radę, ale moja Nebra nie miała okazji próbować sama, albo z innymi pokemonami. Ale to może okazać się dobrą wiadomością, bo gdy już się nauczy tego ruchu to będzie on nastawiony na walki jakie nas będą czekać.
Czekałam, będąc gotową w każdej chwili udzielić Nebrze wsparcia bądź rady. Taka w końcu moja rola.
Powrót do góry Go down
Davir

Davir


Liczba postów : 384
Punkty : 171
Join date : 19/09/2014
Age : 22
Skąd : Polska, a co myślałeś? Wietnam?
Job/hobbies : [tajemnica]
Inne Konta : Nie posiadam

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptyCzw Paź 13, 2016 6:38 pm

Małża

No i przeszłyście do trudniejszego etapu. Nebraska na początku próbowała się nie kłaść, co najwyżej kładąc tylko ogon i małą część ciała, ale chyba uznała, że łatwiej będzie, jeżeli zacznie od prostszej pozycji do kamuflowania się i położyła się całym ciałem. Teraz zaczął się najcięższy etap - Wykonanie Camouflage. Problem polegał prawdopodobnie na tym, że nie podałaś niczego poza położeniem się na ziemi (a raczej żwirze) i próbowaniu upodobnienia się do tych kamyczków. Chociaż, może jednak ma to sens. Znajdująca się najniżej z płetw na ogonie twojej starterki w dwóch miejscach upodobniła się do żwiru, w formie plamek. To malutko, ale jednak coś oznacza. Możliwe, że właśnie zaliczyłyście kolejną przeszkodę w opanowaniu tego ataku.
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySro Paź 19, 2016 8:31 pm

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Embed.php?text=Malgorzata 'Malza'%20Florczyk&name=hurricaneSDS
Nie mogłam powstrzymać małej ekscytacji gdy Nebraska podjęła się pierwszej próby wykonania Camouflage. Tutaj zaczyna się nasza droga ku potędze! No dobrze, ale najpierw dokończmy te pierwsze kroki...
- Oho, są już pierwsze efekty. Widzisz, nadajesz się do tego. Teraz... spróbuj sprawić by kolor przeszedł na resztę ciała. Na razie nie musisz dbać o szczegóły i strukturę. - zdecydowałam się na zachęcenie Skrelp najpierw do zmiany koloru
Potem przyjdzie czas na szczegółową imitację kamyczków i nawet zmianę powierzchni jej ciała.
- O to chodzi w tym ruchu, abyś stała się jednym z areną lub innym polem bitwy na którym walczysz. Wtedy zmienia się też twój typ. Teraz dążymy do skalnego. - pokiwałam głową, dostarczając mojemu starterowi kolejnych informacji
Powrót do góry Go down
Davir

Davir


Liczba postów : 384
Punkty : 171
Join date : 19/09/2014
Age : 22
Skąd : Polska, a co myślałeś? Wietnam?
Job/hobbies : [tajemnica]
Inne Konta : Nie posiadam

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySro Paź 19, 2016 9:13 pm

Małża

No i już przeszłyście przez najtrudniejszy... płot nauki tego ataku. Przynajmniej na tym etapie. Oto Skrelp zaczęła już kamuflować swoje ciało na tyle, aby już z bardzo daleka była niewidoczna. Z bliska już gorzej, ponieważ tak naprawdę twoja starterka zmieniła tylko kolor na szary, ale jednak to już jest coś. Metodą prób i błędów Skrelp udoskonaliła ten ruch. Najpierw dokończyła ogon, a później już kolejne elementy ciała zmieniały kolor na szary, zgodnie z poleceniem. Minęło trochę czasu, gdy całe ciało było już szare. Po tym Skrelp wróciła do swojej normalnej barwy i wstała, spoglądając na ciebie. Znała już podstawę, teraz tylko doszlifować do perfekcji ten atak. Pytanie tylko, czy będzie to tak samo łatwe do wyuczenia jak tylko zmiana koloru? Wkrótce się przekonamy.
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySro Paź 19, 2016 11:06 pm

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Embed.php?text=Malgorzata 'Malza'%20Florczyk&name=hurricaneSDS
Obok zwycięstw, chyba naprawdę nie ma niczego lepszego dla trenera niż obserwowanie postępów jego pokemonów.
- Bardzo dobrze Nebrasko. Teraz... sama powierzchnia, taka jak u tego żwiru. - przykucnęłam przy niej i wzięłam do ręki kilka drobnych kamyczków
Ułożyłam je na ogonie mojego startera w nadziei że poczucie chropowatości kamyków z więcej niż jednej strony (wszak dalej leżała na wielu podobnych kamykach) zapewni sukces naszego treningu.
Na szczęście nie wydaje się żeby Skrelp była zbyt przemęczona. W końcu to tylko statusowy atak, w dodatku typowo defensywna umiejętność. Mimo wszystko jednak muszę pamiętać o takich sprawach.
Powrót do góry Go down
Davir

Davir


Liczba postów : 384
Punkty : 171
Join date : 19/09/2014
Age : 22
Skąd : Polska, a co myślałeś? Wietnam?
Job/hobbies : [tajemnica]
Inne Konta : Nie posiadam

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptyCzw Paź 20, 2016 4:51 pm

Małża

Zaczął się kolejny etap. Po położeniu kilku drobnych kamyczków żwiru na ogonie, Skrelp chwilę odczekała, prawdopodobnie chcąc dokładniej wyczuć chropowatość. Po chwili znów ponowiła ruch. No, niestety, pierwsza próba poszła identycznie jak końcówka zmiany koloru. Skrelp znów zmieniła barwę, ale nic poza tym. No dobrze, więc próbujemy dalej. Kolejne próby jednak szły już troszkę lepiej. Podczas drugiej, jedna z płetw w kilku miejscach zaczęła przypominać żwir. Skrelp załapała to i z każdą kolejną próbą twoja starterka zaczęła w większym stopniu przypominać żwir. W końcu już z trudem rozróżniałaś ją i podłoże. Problem polegał na tym, że na tej arenie była mimo wszystko widoczna ze względu na leżenie na żwirze. Zwyczajnie tworzyła wypukłość na powierzchni. No, w terenie pewnie kamuflaż będzie działał lepiej ponieważ wtedy powierzchnia jest najczęściej nieregularna. Ten etap można uznać za zaliczony.
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptyCzw Paź 20, 2016 5:56 pm

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Embed.php?text=Malgorzata 'Malza'%20Florczyk&name=hurricaneSDS
Kroczek po kroczku... byłyśmy już chyba naprawdę blisko. Bliżej się nie dało. Brakowało tylko efektu "zniknięcia" i... czy jej się w końcu udało zmienić swój typ na Rock? Chyba trzeba to będzie sprawdzić. Ale najprawdopodobniej za pomocą innego pokemona... Może uda mi się ją namówić na takie "testowanie" kiedy już zniknie do końca. Myślę że jedno Toxic Fantasmy rozstrzygnie tą sprawę. W końcu trujące pokemony nie mogą się zatruć, ale kamienne już tak.
- Tak, właśnie tak. Prawie cię już nie widać. Myślisz że możesz wstać i spróbować utrzymać ten efekt w ruchu? Wtedy będziesz po części kamuflować się ze żwirem i ścianami. Może po jakimś czasie się to "rozmyje" i całkiem znikniesz?
Kiedy byłam już pewna że porządnie to przećwiczyłyśmy, wyciągnęłam safariball z moją Croagunk. Oby Skrelp się nie obraziła. W końcu to tylko jeden ruch dla sprawdzenia.
- No tak... teraz chcę się upewnić czy twój typ się zmienił na Rock, jak powinno być. Fantasma użyje tylko jednego ruchu i naprawdę będzie to trwało chwilę. Proszę, pokaż że ci się udało opanować Camouflage.
Wypuściłam Fantę z jej balla i skinęłam jej grzecznie głową z uśmiechem. Kto wie czy nasza "babunia" jest w dobrym nastroju.
- Dzień dobry Fantasmo. Widzisz, Nebraska uczy się właśnie nowej techniki i jest już chyba na tyle zaawansowana że wystarczy nam tylko kilka chwil twojego czasu. Czy mogłabyś użyć na niej Toxic? Obiecuję że to wszystko i będziesz mogła wrócić do odpoczynku.
Cóż, w sumie nie miałam pojęcia co robiła moja Croagunk kiedy akurat nie przebywała na zewnątrz, ale balle mają w środku odpowiednie dla danych pokemonów środowisko, więc to raczej coś miłego.

Zostało potwierdzone że we wnętrzu pokeballa/innego balla poki mają dużo przestrzeni i pasujący do nich ekosystem.
Powrót do góry Go down
Davir

Davir


Liczba postów : 384
Punkty : 171
Join date : 19/09/2014
Age : 22
Skąd : Polska, a co myślałeś? Wietnam?
Job/hobbies : [tajemnica]
Inne Konta : Nie posiadam

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptyCzw Paź 20, 2016 9:02 pm

Małża

Skrelp spróbowała. Nadeszła chwila prawdy. Twoja starterka wstała i... tak!!! Nebraska wprawdzie przez krótką chwilę była widoczna tylko jako żwir, ale po zaledwie dwóch sekundach część ciała zmieniła kolor na ten widoczny u ścian. Po chwili była już prawie niewidoczna. Jednak, gdy tylko wypuściłaś Fantasmę, Nebraska się troszkę wkurzyła i z nieufnością spojrzała na drugiego pokemona. Fantasma wysłuchała cię. Przez chwilkę rozmyślała, pewnie zastanawiając się czy na pewno powinna to zrobić. Wiadomo, Pani Croagunk "wie lepiej", ale jednak zgodziła się wykonać Toxic, chęć pomagania młodszym w miarę możliwości wzięła górę. Toxic trafił twoją starterkę i... hm... czy na pewno trucizna zadziałała... tak!!! Przez chwilę Nebraska wyglądała jak zwykle, ale po paru sekundach kolor jej kamuflażu nieznacznie sfioletowiał. Wygląda na to, że Nebraska opanowała Camouflage!!!

Za ciągłą pracę metodą prób i błędów, Skrelp stała się nieznacznie wytrzymalsza i zyskała +1 do obrony. Dzięki temu ataki przeciwnika będą zadawać nieznacznie mniej obrażeń.


Ostatnio zmieniony przez Davir dnia Nie Paź 23, 2016 7:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySob Paź 22, 2016 3:04 pm

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Embed.php?text=Malgorzata 'Malza'%20Florczyk&name=hurricaneSDS
Niesamowite. Wiem że trener widzi w swoim pokemonie to co najlepsze i pewnie idealizuje, ale ta technika jest naprawdę świetna.
- Wiedziałam że dasz radę Nebra. Świetny kamuflaż. Tobie też jestem wdzięczna za współpracę Fantasmo. To wszystko na dziś dla was dwóch. - zawróciłam je do ich balli
Aby nie zajmować nikomu miejsca do walki albo treningu, zeszłam ze żwirowego pola. W oczekiwaniu na resztę grupy postanowiłam popatrzeć na innych trenerów i ich stworki. Nie było wśród nich Ryu, Toshiego, ani Andrei, więc musieli jeszcze być w drodze. Albo zdecydowali że jednak nie przyjdą. Ta myśl może i trochę mnie niepokoiła, bo zostanie samym jak palec nigdy nie jest przyjemne, ale w końcu taki był mój plan podróży po Shirubie.
Trenerka z dwoma elektrycznymi myszami chyba też już miała kończyć, ale mimo wszystko zainteresowałam się tym co robi. Plusle i Minum? Po raz pierwszy widzę te poki na żywo. Chyba są też ogólnie uznawane za dosyć słabe na poważnej scenie walk. Z drugiej strony, mistrzem świata został kiedyś trener z Pachirisu!
Nawiasem, cieszę się że moje pokemony są całkiem ogarnięte. A z Nebraską u boku to nie sądzę żebym kiedykolwiek zginęła (Inkwizycja Nidoranów f soon).
Powrót do góry Go down
Davir

Davir


Liczba postów : 384
Punkty : 171
Join date : 19/09/2014
Age : 22
Skąd : Polska, a co myślałeś? Wietnam?
Job/hobbies : [tajemnica]
Inne Konta : Nie posiadam

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptyNie Paź 23, 2016 9:20 pm

Małża

Faktycznie, zastanawiające było, gdzie jest teraz reszta spółki. Trening trochę trwał, raczej powinni przyjść w tym czasie. A tymczasem minęło już trochę czasu, a ich nie było. Obecnie w centrum znajdowałaś się ty, wspomniana wcześniej trenerka z dwoma myszami oraz młody trener. Mierzył prawie tyle samo wzrostu co ty, może trochę więcej, karnację posiadał dość jasną, a włosy miał szare, ścięte prawie na łyso. Był ubrany w czarną koszulę, ciemno-zieloną kurtkę z krótkimi rękawami i niebieskie jeansy. Na plecach nosił brązową torbę sportową z żółtymi suwakami. Jego pokemon był dość nietypowy. Przypominał watę cukrową, a jego oczy i usta mogły bez problemu samym wyglądem wywołać cukrzycę, jeżeli byłoby to oczywiście możliwe.
- No dobra, Swirlix, nauczę cię ataku znanego jako Round. - odezwał się niskim głosem, typowym dla małego dziecka.
Trenerka z kolei mierzyła 1.70, z latynoską cerą, o blond włosach do karku. Chodziła w jasno-niebieskiej koszuli i tego samego koloru spódnicy do kolan. Na nogach miała ciemno-żółte kalosze.
Wygląda na to, że ma trochę problemów z swoimi dwiema myszkami. Od dłuższego czasu próbowała nauczyć swoje pokemony jakiegoś ataku.
- Co z wami? Helping Hand nie jest trudnym atakiem. - w końcu usłyszałaś.
Powrót do góry Go down
Małża
Admin
Małża


Liczba postów : 955
Punkty : 457
Join date : 26/08/2014
Age : 24
Skąd : Kalos - Lumiose City | Polska - Wrocław
Job/hobbies : Adminofaszystka, aspirująca Kapłanka Arceusa

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptyNie Lis 13, 2016 3:36 pm

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Embed.php?text=Malgorzata 'Malza'%20Florczyk&name=hurricaneSDS
Być może się zapędzam, a być może to właściwy ruch - chcę sprawdzić siebie w roli trenera pokemon. A nie ma lepszego sprawdzianu niż walka. Wprawdzie Swirlix byłby lepszym celem, zważywszy na to że wróżki są podatne na ataki trujące... ale czuję że większe znaczenie miałaby walka z dwoma pokemonami. Raczej się nie przeliczyłam jeśli uczą się takiego ruchu jak Helping Hand... Żadne Thundery, czyli najpewniej nie są zaawansowani. Zapewniając siebie w myślach że dobrze robię podeszłam do trenerki i dwóch myszek.
- Cześć. Może walka im pomoże? Wszędzie mówią że przede wszystkim to napędza rozwój pokemonów. Ja też chętnie poćwiczę swoje w ten sposób.
Na razie przeciw Plusle i Minum widziałam na pewno Fantasmę. Reszta... zależy od tego czy gramy 3v3 czy 2v2. W sumie wolałabym pojedynczą walkę, nie podwójną, ale może właśnie taka zmusi pokemony do największego wysiłku.
Powrót do góry Go down
Davir

Davir


Liczba postów : 384
Punkty : 171
Join date : 19/09/2014
Age : 22
Skąd : Polska, a co myślałeś? Wietnam?
Job/hobbies : [tajemnica]
Inne Konta : Nie posiadam

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptySro Lis 16, 2016 9:41 pm

Małża

Trenerka zauważyła cię gdy się zbliżałaś, więc przerwała trening i spojrzała w twoim kierunku badawczo. Plusle i Minun także przerwały swoje próby nauki Helping Hand, skupiając się na tobie. Wysłuchała cię.
- Walka? W sumie to może faktycznie dobra metoda na trening... Jaki typ walki proponujesz? Mam łącznie trzy pokemony. - zainteresowała ją twoja propozycja. - Zaraz, gdzie moje maniery... Victoria Dawnboard, a ty? - przedstawiła się zaraz po poprzednim zdaniu, wystawiając dłoń. W międzyczasie Plusle i Minun postanowiły jeszcze raz spróbować ataku znanego jako Helping Hand. Ustawiły się przy sobie i zaczęły wiwatować*. Z ich ciał zaczęły wydobywać się elektryczne pioruny. Nagle obie wytworzyły w rękach kule z żółtymi iskrami. Nie zdołały jednak ich utrzymać. Helping Hand znowu się nie udał.
- Było bliżej niż zwykle. Tylko tak dalej. - zagrzała swoich podopiecznych (a może podopieczne? Nie znamy jeszcze ich płci.) Victoria. Najwidoczniej tuż przed walką próbowały ucieszyć trenerkę i opanować atak. Wprawdzie nie udało im się, ale z słów Victorii można wywnioskować, że zrobiły postęp. Nadal też nie wiadomo jaki jest jej trzeci pokemon. Reszty spółki spod "Snorche" jak nie było tak nie ma.

* - nie jestem pewny kontekstu, dlatego też daję tą informację, by edytować ewentualną pomyłkę.
Powrót do góry Go down
Lettie

Lettie


Liczba postów : 360
Punkty : 186
Join date : 11/11/2016
Age : 26
Skąd : Wsi spokojna, wsi wesoła...

Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 EmptyCzw Lis 17, 2016 6:20 pm

- No, nie ulega wątpliwości, że trafiłyśmy do właściwego miejsca. Dzięki niech będą Almie! Dobrze, że ją spotkałyśmy.
Apash szczeknęła w jawnym proteście. "MY?" Pat. Cwaniara, zawsze znajdzie coś na swoją obronę. Teraz tylko ziewnęła ostentacyjnie i posłała mi triumfujące spojrzenie: "Wygrałam!"
Cóż, w kwestii wychowywania to by było na tyle.
- Niech ci będzie, nie mam zamiaru się teraz z tobą kłócić. Trening czeka. - To powiedziawszy, ruszyłam w stronę bramy, ale gdy się obejrzałam, okazało się, że Poochyena pozostała na swoim miejscu. No tak. Jak tylko poczuła słodki smak zwycięstwa, od razu wróciła jej hardość. - No chodź, nie możesz tu leżeć cały dzień.
Apash położyła głowę na ziemi i wyszczerzyła filuternie zęby. "Bo co mi zrobisz?" Westchnęłam tylko, chwyciłam szczenię i poniosłam w stronę bramy. Wychowanie zaczynamy oficjalnie od jutra.
Szukając pustego pola, tłumaczyłam Apash, na czym będzie polegać trening.
- Nauczymy cię dziś dwóch ataków. Na początek skupimy się na Bite. Głównie chodzi w tym ataku o wykorzystanie siły szczęk, ale samo ugryzienie to tylko połowa sukcesu. Efektywnie wykonany atak może wystraszyć przeciwnika na tyle, że nie będzie chciał cię zaatakować. A to może dać ci olbrzymią przewagę w walce. Musisz gryźć tak, by być jak najbardziej przerażającą.
Postawiłam Poochyenę na ziemi i zaczęłam gmerać w plecaku w poszukiwaniu czegoś, co by mogło posłużyć za cel ataku. Natrafiłam na pustą plastikową butelkę po wodzie. Nie jest to może wymarzony sprzęt do ćwiczeń, ale na początek powinno wystarczyć.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Centrum Walk Pokemon!   Centrum Walk Pokemon! - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Centrum Walk Pokemon!
Powrót do góry 
Strona 2 z 11Idź do strony : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Centrum Walk Pokemon
» Igrzyska walk Pokemon
» Wieża Walk
» Sala Pokemon
» Sala Pokemon

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Silver :: Region Shiruba :: Miasta Shiruby :: West Star-
Skocz do: